Dikkat!

Mevcut tarayıcınız desteklenmiyor. Üzgünüz ...

Sözlük

Akrilik (PMMA)

Akrilik, genellikle Pleksi veya Perspex olarak ifade edilir. Sağlam, sert, UV dayanıklı ve şeffaf plastik malzemeden oluşmaktadır. Akrilik, hafif oluşundan dolayı Broşür Standları üretiminde kullanılmaktadır. Portföyümüzde, şeffaf, opak ve fosforlu renklerde geniş bir yelpaze mevcuttur.

CAD Teknolojisi

CAD "Bilgisayar destekli tasarım", yani bilgisayar tabanlı tasarım anlamına gelemektedir. CAD teknolojisi ile tasarımlar 3-boyutlu hale getirilmektedir. CAD teknolojisinin avantajı, tüm daha sonraki gelişim süreçleri bu dijital verilere dayalı olmasıdır. Bu avantaj,hem örnek çalışmalarda , prototip çalışmalarında, alet-edevat yapımında veya birçok imalat süreçlerinde görülmektedir.

Duroplast

Duroplast, bir kereye mahsus şekillenebilen plastik malzemedir. Belli bir formu aldıktan sonra, değiştirilemez.

Eloksal Kaplama

Eloksal kaplama, alüminyuma özel bir kaplama çeşitidir. Alüminyum bilindiği üzere dayanıklı bir metaldir. Fakat çeşitli korozif ortamlarda alüminyumun direnci yeterli değildir. Bu nedenle alüminyumun eloksal kaplanması gerekmektedir.

Ekstrüzyon

Ekstrüzyon yöntemi, çubuk, profil, boru, tel ve diğer kalın cidarlı profillerin biçimlendirilmesinde kullanılan önemli bir plastik şekil verme yöntemidir. İstenilen şekli elde etmek için tasarlanmış kalıbın ısıtılması ve presin kovanının önüne yerleştirilmesinin ardından, kontrollü ısıtılmış alüminyum biyeti, zımbanın uyguladığı basınçla kalıbın içinden geçerek istenilen profilin çıkması sağlanır. Profil konveyörde soğutulur ve istenen boyda kesim işlemine tabi tutulur. Kesilen profiller termik fırınında yaşlandırma işlemine tabi tutularak sertleştirilir.
 

Galvaniz Kaplama

Bu işlem metali iç ve dış etkenlere karşı daha dirençli hale getirmek için kullanılır. Bu işlemde, metal malzeme elektronik akım yardımıyla bir kimyasal çözelti içinde eritilir ve rafine edilecek metal üzerine ince bir tabaka olarak aktarılır. Bu işlem sayesinde metal malzeme daha güzel bir görünüm kazanır.

Sert PVC

Sert PVC, sert, boyutsal olarak sabit bir malzemedir. Bu malzeme, hava şartlarına dayanıklıdır ve dış mekan kullanımı için uygundur. UV stabilizatörleri ilave edilerek -10 ° C - 70 ° C aralığındaki sıcaklıklara dayanıklık göstermektedir. Sert PCV, ağırlıklı olarak reklam ve display sektöründe kullanılmaktadır.
 

Yüksek Frekans Kaynağı

Yüksek Frekans (HF) kaynağı, birleştirilmesi istenen yüzeylere elektromanyetik alan formunda (27.12 MHZ) yüksek frekans enerjisi sağlayarak ve malzeme yüzeyine basınç uygulanması şeklinde birleştirme işlemidir. Elektrik enerjisi malzeme içindeki moleküllerin hareketine sebep olur ve bu da malzemenin yumuşaması ve birleşmesini sağlayan ısının ortaya çıkmasını sağlar. Belirli bir basınç altına kaynak yüzeyi soğuduktan sonra malzeme erimiş ve bir kaynak oluşmuştur. Nihai kaynak sonucunu etkileyen dört önemli faktör basınç, kaynak etkisi, kaynak süresi ve soğutma zamanıdır.

Darbeye Dayanıklı PVC

Nerdeyse “Sert-PVC” kadar dış etkenlere (darbeye) dayanıklı olan “Darbeye Dayanıklı PVC”, aynı zamanda UV dayanıklıdır. Ancak, bu ürün daha yüksek bir sıcaklık direncine sahiptir (-30°C’den +70°C’ye kadar). Bu sayede, dış mekanlarda kullanım için idealdir.

Isıtılarak Katlama

Kesilmiş olan folyolar, belirli bir noktada ısıtılmış sıcak bir tel ile katlanacak yerlerinden ısıtılır. Isıtılmış kısım artık katlamaya hazırdır ve çeşitli araçlar yardımıyla katlanır/bükülür. Isıtma süresi ve soğutma fazı malzemeye göre değişkenlik göstermektedir.

Polikarbonat

Polikarbonat görünüm itibariyle, akriliğe benzer ancak, darbeye karşı daha dayanıklıdır. Polikarbonat neredeyse kırılmaz. Berrak bir görünümü vardır ancak, istenirse renklendirilebilir.

Polipropilen (PP)

Polipropilen (PP), yüksek sıcaklık direncine sahiptir ve oldukça sert bir plastiktir.

Polistiren (PS)

Çok geniş kullanım alanına sahip olan polistiren ucuz ve sert bir termoplastik polimerdir. Polistiren (PS) gündelik hayatımızda en çok karşımıza çıkan plastiklerdendir. Termoplastik bir polimer olduğu için ısıtılıp soğutulurak işlenebilir ve kalıplanabilir. Oda sıcaklığında katı halde bulunan PS yüksek sıcaklıklarda kalıplanarak ve soğutulurak istenilen şekilde ürünler elde edilir. Polistiren’in temel odak noktası renklendirilebilir olmasıdır, ayrıca üzerine baskı da yapılabilir.

Polivinil klorür (PVC)

Polivinil klorürün en sık kullanıldığı malzemeler: Sert PVC, yumuşak PVC, darbeye dayanıklı PVC ve PVC-C’dir.

Elektrostatik Kaplama

Elektrostatik toz boyama bir yüzey kaplama metodudur. Kaplayıcı malzeme, son kat boya tabakasını oluşturan çok ince toz boya parçacıklarıdır. Sonuçta elde edilen kaplama aşınmaya, korozyona, kimyasal etkilere ve darbelere karşı mükemmel bir direnç gösterir.

Plastik Enjeksiyon

Plastik enjeksiyon, sıcaklık yardımı ile eritilmiş plastik hammaddenin bir kalıp içine enjekte edilerek şekillendirilmesi ve soğutularak kalıptan çıkarılmasını içeren bir imalat yöntemidir. Bu metot ile çok çeşitli ebat ve kategorilerde klipsler, afiş çerçeveleri veya sepetler gibi plastik parçalar imal edilebilir.

Termoplastik

Isıtıldıklarında yumuşayan, soğutulduklarında tekrar sertleşen plastik grubu. Örnek: PVC, polietilen, akrilik, naylon

Yumuşak PVC

Yumuşak PVC farklı sertlik derecelerinde mevcut olup, yumuşak ve esnek bir malzemedir. Yumuşak PVC, “Fiyat Cebi” gibi folyo üretiminde tercih edilmektedir.
Menüyü kapat

Ürünleri göster
Yukarıya