Sürdürülebilirlik

 VKF Renzel

Çevre dostu ve sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik konusundaki tartışmalar belirsizliğin de beraberinde getirdiği gibi yeniden düşünmeyi de beraberinde getiriyor. Plastikleri de işlediğimiz için buna nasıl tepki vereceğimizi düşündük. Uzun zamandır alternatif malzemelerle uğraşıyoruz.

Zaten 2011 yılında, PLA'dan yapılmış ürünlerle ilgili bir fiyat sunan ilk üreticiydik. Avusturya'da, ürün yelpazemiz altı yılı aşkın bir süredir doğal ürün bazlı plastiklerden üretilen "Biyo-Mantık" etiketine sahip ürünleri içermektedir. Talep hala düşük olmasına rağmen, konuya sadık kaldık ve genişletmeye devam ettik.

Sürdürülebilirlik fikrini takip eden geniş bir ürün yelpazesini artık bizden alabilirsiniz. Bu ürünler buna göre işaretlenmiştir. Üretim sırasında dahi hammaddelerin çevreye duyarlı bir şekilde kullanılmasını sağlıyor, atıkları türlerine göre ayırıyor ve satılan plastikleri geri alarak geri dönüşüm döngüsüne dahil ediyoruz. Bu döngü, VKF Renzel çalışanları ve tedarikçileri için bağlayıcı olan Davranış Kuralları tarafından desteklenmektedir.

Ürün Etiketleri

Kennzeichnung von Displays aus natürlichen Rohstoffen

Renzel Doğa

Bu etikete sahip ürünler büyük ölçüde doğal, yenilenebilir hammaddelerden oluşur.Ahşap veya kağıt gibi klasik malzemelere ek olarak, sürekli olarak yeni malzemeler üzerine araştırmalar yapılmaktadır.

scaled_recycled

Geri Dönüştürülmüş Malzeme

Bu etikete sahip ürünler, geri dönüştürülmüş plastik atıklardan veya kullanım ömrü sona ermiş ürünlerden yapılmıştır. VKF Renzel, geri dönüşüm ürünlerinin hangi alanlarda kullanılmasının mümkün olduğunu düzenli olarak kontrol eder. Bu, kaynakları korur ve malzeme döngüsünü sağlar.

scaled_naturbelassen

Doğal Sunum

Bu etikete sahip ürünler, perakendede dış ambalaj miktarının azaltılmasına yardımcı olur. Bu sayede müşteri için çekici bir sunumdan ödün vermeden israfın önüne geçilir. Ayrıca tüketicinin ihtiyaçlarına göre alışveriş yapmalarını sağlarlar.


Üretim ve Geri Dönüşüm

Üretim ve Geri Dönüşüm

Zaten üretim sırasında hammaddelerin çevre dostu kullanımına özen gösteriyoruz. Kalıntıların türüne göre ayrılması geri dönüşüm döngüsünü destekler. Satılan plastiklerin geri alınması, geri dönüşüm döngüsünü kapatarak hammaddelerin sürdürülebilir şekilde kullanılmasını sağlar.

Üretim

 • İş süreçlerinin dikkatli bir şekilde planlanması, hammadde israfını azaltır.
 • Doğal ve geri dönüştürülebilir kaynakların kullanımı çevre dostu bertarafı sağlar.
 • Hammaddelerin bilinçli kullanımı toksik gaz çıkışı veya bozunma ürünlerini hariç tutar,
 • Mümkün olan en büyük paketleme birimlerinin derlenmesi, emisyonları azaltır ve paketleme malzemelerinden tasarruf sağlar.
 • Özel üretilmiş güneş enerjisi kullanımı.

 

Artık malzeme ve atık bertarafı

 • artıkların türüne göre ayrılması, sertifikalı bertaraf şirketleri tarafından geri dönüşümü destekler.
 • Yanıcı kalıntıların termal kullanımı yoluyla enerji üretimi.
Landingpage_Scannerschienen_Rezyklat_TR
Icon_Rücknahme_von_Rohstoffen_Zeichenfläche 1 Kopie 2


Plastiklerin Geri Alınması

 • Satılan plastiklerden para çekme işlemleri
 • Plastikler, geri dönüşüm döngüsüne sorunsuz ve kusursuz bir geri dönüş akışı sağlamak için sıralanmış, önceden teslim edilmeli ve taşıma ücreti ödenmelidir. 
 • Üçüncü taraf materyallerin iadesi yok

Plastiklerin Geri Alınması

 • Satılan plastiklerin geri alınması,
 • Sorunsuz bir süreç ve geri dönüşüm döngüsüne kusursuz bir geri dönüş akışı için plastikler sıralanmalıdır, önceden bildirilmeli ve taşıma ücreti ödenmelidir.
 • yabancı maddelerin iadesi mümkün değildir.
icon_ruecknahme_von_rohstoffen

Davranış Kuralları VKF Renzel


Bu Davranış Kuralları, VKF Renzel'in tüm çalışanları ve tedarikçileri için bağlayıcıdır ve esas olarak aşağıdaki ilkelere dayanmaktadır: "Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi". Yasalara uyma iddiamızı etik davranış için özel gereksinimlerimizle ilişkilendiren bir iddiadır. Kendimiz üzerinde bir iddiayı temsil eder, aynı zamanda dış dünyaya bir sözdür.


PDF olarak indirin »

Davranış Kuralları VKF Renzel 

Bu Davranış Kuralları, VKF Renzel'in tüm çalışanları ve tedarikçileri için bağlayıcıdır ve esasen "Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi" ilkelerine dayanmaktadır. Yasalara uyma iddiamızı etik davranış için özel gereksinimlerimizle ilişkilendiren bir iddiadır. Kendimiz üzerinde bir iddiayı temsil eder, aynı zamanda dış dünyaya bir hesaplaşmadır.

PDF olarak indirin »
Menüyü kapat
Yukarıya